Záludná volavka (Příběh jedné fotky)

Bubulcus ibisLetošní únorová expedice do španělské Andalusie a Extremadury měla jako primární cíl fotografování supů a ibise skalního, ale přinesla spoustu zážitků i s dalšími živočišnými druhy. Kromě unikátního pozorování promyky ichneumon v Doňaně a dropů malých i velkých v Extremaduře, nás zaskočila svým záludným chováním i volavka rusohlavá.

Při jednom z přejezdů mezi lokalitami jsme narazili na obrovské hejno volavek rusohlavých sedících na poli vedle silnice. Samozřejmě jsme zastavili u kraje a i přes energické troubení projíždějících španělských aut (široko daleko prázdná silnice, jedno auto za 5 minut, v protisměru prázdno, ale stejně žádný horkokrevný Španěl nezapomněl zatroubit...pro nás trošku nepochopitelně) hejno pozorovali a snažili se fotit. Mezi volavkami se procházeli zvonohlíci a vypadalo to jako idylické odpoledne. Najednou se strhnul povyk - jedna z volavek už měla dost hledání drobných hmyzáků a napíchla chudáka zvonohlíka. V okamžiku se s tučným soustem snažila uletět někde si ho v klidu polknout, ale ostatní závistivé kolegyně se na ni vrhly a začaly ji pronásledovat. Do toho vyděšení zvonohlíci a my nevěděli, co fotit dřív.

Nakonec se někam schovala a nebohého zvonohlíka slupla, nám se podařila z divokého hemžení alespoň tato fotka. Další snímky volavky rusohlavé najdete tady a ostatní fotografie z celé expedice jsou k vidění zde.

RSS kanál

Syndikovat obsah